Берегова охорона Алжиру застрелила двох туристів, які заблудилися

Джерело: Euronews

Берегова охорона Алжиру вбила двох франко-марокканських відпочиваючих після того, як вони, ймовірно, заблукали в алжирські води на своєму водному мотоциклі.

Третього члена групи берегова охорона затримала. 

За даними AFP, лише один із групи благополучно повернувся до марокканських вод.

Мохамед Кіссі, чийого брата Білала застрелили, пояснив: 

“Ми заблукали, але продовжували плисти, поки не опинилися в Алжирі”.

У групи закінчилося пальне, коли вони побачили, що наближається берегова охорона.

“Ми знали, що ми в Алжирі, тому що до нас підійшла чорна алжирська шлюпка, і ті, хто був на борту, почади стріляти в нас. Слава Богу, в мене не влучили, але вони вбили мого брата та друга”, — сказав він.

Кіссі спростував твердження про те, що група намагалася втекти, коли їх виявила берегова охорона.

Він розповів місцевим ЗМІ, що його покійний брат намагався пояснити ситуацію офіційним особам перед тим, як його застрелили.

Після інциденту Кіссі сказав, що спробував доплисти назад до Саїдії, і його підібрав марокканський флот.

Його двоюрідний брат, актор Абделькарім Кіссі, попросив владу Марокко передати справу до міжнародних судів.

“Вони вбили Білала Кіссі, мого маленького двоюрідного брата. Його єдина провина в тому, що він перетнув територіальні води Алжиру, він був у відпустці з друзями”, — написав Абделькарім Кіссі в соцмережах.

Поки не було коментарів від Алжиру чи посольства Франції в Марокко. Речник марокканського уряду відмовився говорити з AFP про інцидент, заявивши, що це “питання для судової системи”.

Фракція “УДАР Віталія Кличка” в Київській міській раді повідомляє, що 15 травня — в день чергового пленарного засідання Київради — правоохоронці планують проводити масові слідчі дії в опозиційних депутатів.

Американська акторка ​​Анжеліка Г’юстон, відома роллю Мортіші у фільмі “Сімейка Адамсів”, розповіла, що кілька років боролася з раком. Зараз акторка знаходиться в ремісії.

Служба безпеки України затримала ще чотирьох поплічників РФ, які активно поширювали пропаганду в інтернеті. Зловмисники виправдовували агресивні дії Росії та заперечували воєнні злочини окупантів, чекаючи на нові спроби окупації територій України.

14 травня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9495 “Про охорону дитинства”, який стосується захисту прав українських дітей, примусово переміщених до Росії.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє людям, засудженим за державну зраду і колабораціонізм, усиновлювати дітей.