Берлін відкинув твердження Bild про «секретний план» для Києва

Джерело: Deutsche Welle

В уряді ФРН повідомили, що розслідування видання Bild про “секретний план” Німеччини та США щодо припинення війни Росії та України не має під собою жодних підстав.

Минулого тижня військовий оглядач Bild Юліан Репке заявив з посиланням на єдине джерело, що Вашингтон та Берлін, обмежуючи військову допомогу Києву, намагаються змусити президента України Володимира Зеленського розпочати переговори з Росією.

З самого початку російської агресивної війни США та Німеччина виступали за припинення російської агресії та досягнення справедливого миру в Україні. І це не може бути нав’язаний мир, — відповіли у федеральному уряді на запит DW. — Німеччина твердо стоїть на боці України. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки необхідно для захисту від російської агресії.

Там також додали, що уряд “перебуває в постійному і тісному контакті з міжнародними партнерами” і вимагає від Росії виведення військ з України.

І додали, що лише Україна може призначити дату початку мирних переговорів.

Того ж дня у Вашингтоні заступник держсекретаря США Джеймс О’Брайєн, коментуючи журналістам матеріал Bild, також відкинув твердження, що Сполучені Штати підштовхують Україну до переговорів: “Ми завжди говорили, що це питання має вирішувати Україна”.

Минулого тижня видання Bild повідомило з посиланням на джерело, що Берлін і Вашингтон не мають наміру переконувати Зеленського в необхідності переговорів, а планують фактично змусити президента України піти на це, використовуючи як важіль постачання озброєння. За версією видання, союзники мають намір постачати озброєнню в тих кількостях, які дозволять українській армії утримувати нинішній фронт, але не звільняти окуповані Росією території.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.