Bild: Україна потопила п’яту частину Чорноморського флоту РФ
Джерело: Bild
За аналізом даних німецького експерта Юліан Ріпке, навесні 2022 року Чорноморський флот РФ налічував понад 70 кораблів, а російська пропаганда називала його “непереможним”. Та після знищення крейсера “Москва”, ворожий флот назавжди відійшов від берегів України.
Всього з того часу у відкритому морі та в доках українські оборонці знищили 13 кораблів, а також будівлю штабу ЧФ у Севастополі. Днями у Криму морськими безпілотниками потопили ракетний катер “Івановець”.
За підрахунками німецького експерта Маттіа Неллеса, якщо судити із загального тоннажу кораблів, втрати ворожого флоту становлять уже 20%.
Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків, — зазначив історик Ян Берендс з Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері.
Зауважимо, за словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
Він розповів, що серед тих близько 80 бойових одиниць в Чорноморському флоті 30-35 – це одиниці із “серйозним озброєнням”. Зокрема йдеться про великі десантні кораблі, підводні човни, мінні загороджувачі тощо.
На сьогодні, як зауважив Плетенчук, вже знищено 25 бойових одиниць Чорноморського флоту, а 15 – мають суттєві пошкодження та перебувають на ремонті.
- У ніч з 31 січня на 1 лютого воїни спецпідрозділу “Group 13” ГУР знищили ракетний катер “Івановець” Чорноморського флоту РФ.
- Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував атаки на Чорноморський флот РФ, зокрема атаку на російський десантний корабель “Новочеркаськ”.
- Речниця ОК “Південь” та речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат повідомили деталі атаки на російський десантний корабель “Новочеркаськ”.
- 4 листопада Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
- Збройні сили України атакували морську та портову інфраструктуру росіян на суднобудівному заводі “Залив” у тимчасово окупованій Керчі ввечері 4 листопада. За словами аналітиків, удар пошкодив корвет проєкту 22800 “Каракурт” на корабельні.
У ніч на 26 листопада російська армія запустила найбільшу кількість безпілотників за весь час війни. Так, 188 безпілотників типу “Шахед” і чотири балістичні ракети “Іскандер-М” атакували територію України, що є новим рекордом за тисячу днів війни. Однак, фахівці схильні вважати, що нині українські військовослужбовці навчилися змінювати координати ворожих дронів-камікадзе та перенаправляти їх.
Протягом двох років повномасштабна війна РФ проти України точиться метр за метром, залитим кров’ю. Нині ситуація наближається до кардинальних змін. Однією з причин є те, що стрімке просування Росії виявило серйозні недоліки в живій силі та моральному стані, що зрештою може призвести до прориву українських оборонних ліній. Ще одна причина різкого повороту подій – наміри Дональда Трампа, котрий, як майбутній президент, прагнутиме якнайшвидшого завершення бойових дій.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.