Білорусь та Китай почали спільні військові навчання поблизу кордону з Польщею

Джерело: Reuters

8 липня Білорусь та Китай почали спільні військові навчання за кілька км від білорусько-польського кордону.

У міноборони РБ заявили, що через “тривожні” події у світі потрібно “відпрацьовувати нові форми та способи виконання тактичних завдань”.

Навчання під назвою “Сокол-штурм” триватимуть до 19 липня. Вони відбуваються на полігоні неподалік Бреста. Навчання відбуватимуть зокрема й період саміту НАТО.

У межах навчань китайські та білоруські військові відпрацюють нічне десантування, подолання водних перешкод та проведення масштабних бойових дій у населеному пункті.

Скільки саме китайських військових візьмуть участь у навчаннях невідомо.

У китайському міноборони повідомили, що Білорусь “грандіозно” зустріла їхніх військовослужбовців.

“Спільні навчання націлені на покращення координаційних можливостей військ-учасників та поглиблення практичної співпраці між двома арміями”, – додали у відомстві КНР.

У міноборони Білорусі у перший день навчань також поскаржились на збільшення кількості військ НАТО поблизу кордону, що, нібито, посилює напругу в регіоні.

“Наша країна вживає всі можливі заходи для попередження ескалації. Але якщо хтось перетне наш кордон – реакція буде жорсткою”, – мовиться у повідомленні.

2 липня Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя звільнили з посади у зв’язку з завершенням п’ятирічного строку повноважень, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

У Лондоні до довічного ув’язнення засудили Маркуса Ардіні Монзо, який вбив 14-річного підлітка самурайським мечем і поранив п’ятьох людей.

Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.