Білорусь використовує найманців ПВК «Вагнер» для нагнітання ситуації – ДПСУ
Джерело: речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемарафону
У ДПСУ зазначають, що Білорусь використовує найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації. Водночас прикордонники запевнили, що на цей час кількість та місце розташування вагнерівців не становлять загрози Україні.
Демченко наголосив, що ситуація на українсько-білоруському кордоні контрольована і спокійна.
Прикордонниками не зафіксовано переміщення техніки чи особового складу жодних підрозділів, які б могли становити загрозу для України.
Увага ДПСУ залишається прикутою до перебування ПВК “Вагнер” на території Білорусі.
Демченко додав, що на цей час в Білорусі нараховуються близько 5000 вагнерівців, які перебувають далеко від кордону з Україною.
“Проте підрозділи розвідки, в тому числі розвідки Держприкордонслужби продовжують відстежувати умови їхнього перебування, як вони будуть надалі залучені, і наскільки вони становитимуть загрозу Україні. Зараз бачимо, що вони більше нагнітають ситуацію, в тому числі стосовно країн Європейського союзу. Це такий собі один із факторів впливу, який вони продовжують використовувати”, – сказав він.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю, якщо поблизу відбудуться серйозні інциденти за участю групи найманців “Вагнер”.
- Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.