Білорусь використовує найманців ПВК «Вагнер» для нагнітання ситуації – ДПСУ
Джерело: речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемарафону
У ДПСУ зазначають, що Білорусь використовує найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації. Водночас прикордонники запевнили, що на цей час кількість та місце розташування вагнерівців не становлять загрози Україні.
Демченко наголосив, що ситуація на українсько-білоруському кордоні контрольована і спокійна.
Прикордонниками не зафіксовано переміщення техніки чи особового складу жодних підрозділів, які б могли становити загрозу для України.
Увага ДПСУ залишається прикутою до перебування ПВК “Вагнер” на території Білорусі.
Демченко додав, що на цей час в Білорусі нараховуються близько 5000 вагнерівців, які перебувають далеко від кордону з Україною.
“Проте підрозділи розвідки, в тому числі розвідки Держприкордонслужби продовжують відстежувати умови їхнього перебування, як вони будуть надалі залучені, і наскільки вони становитимуть загрозу Україні. Зараз бачимо, що вони більше нагнітають ситуацію, в тому числі стосовно країн Європейського союзу. Це такий собі один із факторів впливу, який вони продовжують використовувати”, – сказав він.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю, якщо поблизу відбудуться серйозні інциденти за участю групи найманців “Вагнер”.
- Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.