Білоруські хакери пояснили, чому зламали IT-системи російського «Аерофлоту»

Джерело: Дождь

“Білоруські кіберпартизани” повідомили, чому зламали IT-систему російського “Аерофлоту”.

Про це в коментарі Дождю розповіла офіційна представниця хакерів Юліана Шеметовець.

“Важливо показати росіянам, що це ціна війни, яку веде режим, і яку ведуть, зокрема, громадяни Російської Федерації”.

Вона зауважила, що українці не можуть літати навіть всередині України понад три роки і це, наголосила Шеметовець, мала ціна від того, що відчувають громадяни України через те, що “росіяни вирішили їх вбивати та захоплювати їхню землю”.

Окрім цього, додала вона, важливо завдати окупантам і фінансових збитків, аби тепер Кремль витрачав десятки мільйонів доларів на відновлення системи, а не на війну.

“І це важливий, зокрема, меседж, для всіх держкомпаній, які працюють з російським режимом – така ціна участі у війні. Ваш вибір як діяти”.

Шеметовець висловила сподівання, що це надихне російських IT-фахівців протидіяти режиму РФ, який вбиває не лише українців, а й росіян.

  • У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.

Уночі 24 червня російські окупанти атакували хлібокомбінат у Глухові на Сумщині.