Більша частина жителів Куби знову має електроенергію після блекауту

Джерело: Reuters

Більшість жителів Куби отримали електроенергію після масштабного блекауту, спричиненого тропічним штормом “Оскар”. 22 жовтня кубинська влада повідомила про значний прогрес у відновленні енергопостачання як у Гавані, так і в прилеглих провінціях, попри труднощі з доступом до районів, які найбільше постраждали від стихії.

Шторм “Оскар”, який спочатку вдарив по Кубі як ураган 1 категорії поблизу міста Баракоа, знизився до тропічного шторму. Але він залишив після себе значні руйнування, зокрема пошкоджені лінії електропередач, селеві потоки та затоплені річки на сході країни. Найбільших збитків зазнали райони в провінції Гуантанамо, де багато територій залишаються відрізаними через зсуви та бурхливі річки.

Сильні дощі, що супроводжували шторм, спричинили масштабні повені, зокрема в містечку Сан-Антоніо-дель-Сур, де загинули шестеро людей, включно з дитиною. У багатьох місцевостях випало понад 25 см опадів, що призвело до заболочення сільськогосподарських угідь, пошкодження бананових плантацій і значної втрати врожаю кави.

Станом на вівторок понад 70% території Куби знову під’єднано до електромережі. Оператор електромережі повідомив, що 90% споживачів у Гавані, на яких шторм майже не вплинув, також отримали електропостачання. Очікується, що додаткові електростанції будуть запущені найближчим часом, що сприятиме подальшій стабілізації енергопостачання.

Енергетична криза на Кубі досягла критичної точки цього року через скорочення імпорту нафти з Венесуели, Росії та Мексики. Минулого тижня це призвело до першого в історії повного відключення національної електромережі, яке залишило без світла 10 мільйонів людей ще до прибуття шторму “Оскар”.

  • Кубі кілька днів поспіль не вдавалося відновити енергосистему після масштабної аварії, що сталася в 18 жовтня через несправність на одній із ключових електростанцій.
  • 19 жовтня електропостачання було частково відновлено для 16% споживачів, але система знову вийшла з ладу, що змусило розпочати відновлення з початку.
  • 20 жовтня ситуація повторилася: у столиці, Гавані, де мешкає близько двох мільйонів людей, вдалося повернути світло понад 216 тисячам жителів. Проте ввечері відбувся новий збій у системі, вже четвертий за ті дні.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.