Більшість населення на ТОТ продовжує відстоювати проукраїнську позицію – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

У Центрі національного спротиву поінформували, що значна частина місцевого населення на ТОТ продовжує дотримуватись проукраїнських настроїв. Про це стало відомо від мережі українських партизанів на тимчасово окупованій території сходу України.

Зокрема близько 73% населення Маріуполя негативно ставляться до окупаційної адміністрації, а також докладають зусиль для того, щоб ухилитись від отримання російського паспорта.

Даний факт своєю чергою спонукає командування РОВ та окупаційну адміністрацію ТОТ Донецької області посилювати адміністративно-поліцейський режим та репресії стосовно місцевого населення, — мовиться у повідомленні.

Також підпілля звертає увагу на фактори, які сприяють збереженню  проукраїнських суспільно-політичних настроїв:

  • залучення дітей з ТОТ до українського освітнього процесу через дистанційну онлайн форму;
  • масові повідомлення про “підготовку” терористичних актів у підконтрольних окупантам закладах “середньої освіти”;
  • прибуття в регіон значної кількості мешканців Середньої Азії та Північного Кавказу, що призводить до погіршення криміногенної ситуації.

У Центрі Національного Спротиву закликали мешканців ТОТ надалі повідомляти про злочини окупантів, а також про їх місця розташування та переміщення, зауваживши, що лише так вдасться звільнити нашу землю та вигнати з неї загарбників.

Дізнайтесь про те, як безпечно повідомити інформацію, можна за посиланням.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.