Більшість республіканців готові підтримати допомогу Україні – опитування

Джерело: NV

Згідно з опитуванням Americans Together for Ukraine, результати якого отримало видання NV, 62 % республіканців готові підтримати допомогу Україні, якщо це дозволить Дональду Трампу використати її як важіль у переговорах про мирне завершення війни.

Крім того, 60% респондентів вважають, що якщо Трампу вдасться укласти вигідну угоду та США отримають певну компенсацію, постачання зброї Україні варто продовжити, навіть попри ризик ескалації з Росією.

Підтримка допомоги також зростає у контексті гуманітарних питань: 71% республіканців заявили, що підтримали б її, якщо це сприятиме поверненню щонайменше 19 546 українських дітей, яких Росія незаконно вивезла під час війни.

Результати дослідження також свідчать, що 69% республіканців визнають Росію агресором, погоджуючись із тим, що, навіть якщо Україна “не є ідеальною”, її народ бореться за своє існування як незалежна демократія. Більше того, значна частина опитаних вважає, що у разі можливості Кремль поширить війну за межі України.

Образ російського диктатора Володимира Путіна серед республіканців залишається вкрай негативним — 83% респондентів мають про нього несприятливу думку. Водночас ставлення до Володимира Зеленського є збалансованим: 43% оцінюють його позитивно, 45% — негативно.

Опитування проводилося серед 600 ймовірних виборців-республіканців на праймеріз до проміжних виборів 2026 року за допомогою телефонних дзвінків і текстових повідомлень. Похибка становить близько 4%. При цьому 53% опитаних ідентифікують себе як “трампівські республіканці”, а 83% мають позитивне ставлення до Трампа.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.