Більшість українців вважають, що геноцид і знищення нації є головною ціллю РФ — опитування

Джерело: опитування КМІС

Згідно з новим опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, більшість українців (60%) вважають, що РФ має на меті геноцид і знищення української нації. Це дослідження включало інтерв’ю з 1067 респондентами з усіх регіонів, які контролює уряд України.

“Більшість українців – 60% – вважають, що Росія прагне знищити українську націю (34%) або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення (26%)”, — йдеться у повідомленні.

Ще 6% висловилися, що РФ прагне підкорити всі території України, залишивши певну культурну автономію в складі Росії. Лише 7% дійшли до думки, що Росія має намір зберегти під контролем вже окуповані території, але не претендує на всю або більшість територій України.

Також 12% вважають, що Росія прагне змінити владу в Україні та створити маріонеткову державу, що слухатиметься у всьому Москву.

Опитування проводилося упродовж 16-22 травня 2024 року на основі телефонних інтерв’ю з 1067 респондентами віком від 18 років. Очікувана статистична похибка для даної вибірки не перевищує 3,4% для показників, близьких до 50%.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.