Більшість українців вважають, що треба відновити доступ до трансляцій Верховної Ради

Джерело: опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”

Більшість українців (близько 65%) вважають, що журналісти повинні мати доступ до засідань Верховної Ради навіть у період воєнного стану. Понад 57% громадян підтримують ідею онлайн-трансляцій засідань на телеканалі “Рада”.

За результатами соціологічного дослідження, 11% українців не погоджуються з ідеєю доступу журналістів до засідань, тоді як близько 14% виражають незгоду щодо необхідності трансляцій. Варто зазначити, що в цих питаннях позиції громадян усіх регіонів майже однакові.

На цей час, з огляду на запровадження воєнного стану, журналістам ускладнено доступ до приміщення парламенту, а телеканал “Рада” припинив прямі трансляції засідань. Зазначається, що ці обмеження обґрунтовуються безпековими ризиками. З усім тим, інформація про час і хід засідань стає відомою через публікації та трансляції депутатів у соцмережах.

Більшість часу засідання парламенту відбуваються в закритому режимі, що, ймовірно, стає зручним для багатьох народних обранців, аби уникнути прямого нагляду журналістів та можливості отримати коментарі від них у кулуарах.

Дослідження відбулося з 8 по 15 грудня 2023 року, охопивши 2019 осіб віком від 18 років на територіях, підконтрольних уряду України та без бойових дій. Метод опитування – face-to-face, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.

Арсенал українських НРК поповнився безпілотним наземним комплексом DODGER, котрий виконує логістичні та тактичні завдання – від евакуації поранених до мінування позицій.

Уряд Росії у 2025 році має намір закуповувати алмази коштом держбюджету, щоб підтримати російську держкорпорацію “Алроса”, котра втратила експортні постачання через західні санкції.

Генсекретар НАТО Марк Рютте запевнив, що у 2025 році Україна отримає від європейських країн та Канади додаткову допомогу на 35 мільярдів євро. 

На війні загинув голова осередку партії “Європейська Солідарність” у селищі Троїцьке Луганської області, доброволець Олександр Бабушкін. 

Майор 12-ої бригади спецпризначення НГУ “Азов” Андрій Кориневич на псевдо “Корінь” заявив про скоєння на нього нападу в Івано-Франківську та звинуватив у причетності військовослужбовців 3-ої окремої штурмової бригади.