Біля берегів Норвегії виявили мертвим «російського кита-шпигуна»

Джерело: АР

У норвезьких територіальних водах знайшли мертвим кита-білуху на ім’я Хвалдімір, якого підозрювали у шпигунстві на Росію через закріплену на ньому відеокамеру і звичку до взаємодії з людьми.

Фото: АР

Норвезька телерадіокомпанія NRK поінформувала, що тушу кита знайшли рибалки в затоці Рісавіка на півдні Норвегії. Білуху підняли з води за допомогою крана і доставили до сусідньої гавані, де її оглянуть експерти.

“Він помер, але поки не зрозуміло, яка причина смерті2, – сказав морський біолог Себастьян Странд, додавши, що на тварині не було помітно серйозних зовнішніх ушкоджень.

Як зазначається, кит завдовжки 4,2 метра і вагою 1225 кілограмів вперше був помічений рибалками біля північного острова Інгьойя, недалеко від арктичного міста Хаммерфест, у квітні 2019 року в амуніції, з кріпленням для невеликої камери і пряжкою з написом “Обладнання Санкт-Петербург”.

Це викликало підозри, що білуха була “китом-шпигуном”. За словами експертів, російський військово-морський флот, як відомо, тренує китів для військових цілей.

Протягом багатьох років білуху бачили в кількох норвезьких прибережних містах, і швидко з’ясувалося, що вона не боїться людей й охоче з ними взаємодіє.

  • Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.

Адвокат колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Руслан Волинець заявив про спростування інформації про затримання свого підзахисного у справі стосовно завдання збитків державі на 17,44 млн гривень.

246 народних депутатів підтримали звернення до президента Володимира Зеленського про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України. 

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

За понад три роки повномасштабної війни РФ проти України до Німеччини з проханням про надання притулку звернулися 6374 росіянина віком від 18 до 45 років. Проте лише 349 осіб отримали позитивне рішення: статус біженця, додатковий захист або захист від депортації. Про це свідчить відповідь МВС ФРН на запит депутатки Бундестагу від Лівої партії Клари Бюнгер.

Фракція “УДАР Віталія Кличка” в Київській міській раді повідомляє, що 15 травня — в день чергового пленарного засідання Київради — правоохоронці планують проводити масові слідчі дії в опозиційних депутатів.