Біля берегів Ємену затонуло британське судно, на яке напали хусити

Джерело: BBC News

Зареєстроване у Великій Британії вантажне судно Rubymar затонуло через два тижні після нападу хуситів в Аденській затоці.

Уряд Ємену заявив, що Rubymar дрейфував і набирав воду кілька днів, перш ніж затонути.

Це перше судно, потоплене підтримуваними Іраном повстанцями в Ємені з тих пір, як вони почали атакувати судна в Червоному морі.

Повідомляється, що судно перевозило добрива, і експерти кажуть, що затоплення загрожує “екологічною катастрофою”.

Раніше двоє американських посадовців повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

Один із офіційних осіб США сказав, що загроза нових нападів хуситів у Червоному морі в поєднанні зі станом води робить неймовірно складним безпечний доступ до судна та спробу відбуксирувати корабель до порту.

Прем’єр-міністр Ємену Ахмед Авад бін Мубарак назвав затоплення корабля “безпрецедентною екологічною катастрофою”.

Попри те, що військово-морська коаліція на чолі зі США завдавала повітряних ударів по об’єктах хуситів, повстанці й надалі здатні здійснювати значні атаки.

Вони наполягають, що атаки триватимуть, доки Ізраїль не припинить свою військову кампанію проти ХАМАС у Секторі Газа.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.