Біля узбережжя Бразилії в акул виявили позитивний результат на кокаїн
Джерело: Sky News
Вчені виявили, що акули у водах біля узбережжя Бразилії дали позитивний результат на кокаїн.
Дослідники вже давно припускають, що на морське життя можуть вплинути наркотики, які контрабандисти скидають у воду. Тони кокаїну знаходять навколо Флориди, Південної та Центральної Америки.
Дослідження, проведене Фондом Освальдо Круза в Бразилії, виявило докази того, що акули насправді страждають від наркотиків, що забруднюють океан.
Вчені перевірили 13 диких бразильських гостроносих акул, оскільки саме ці види проводять все своє життя в прибережних водах і тому, швидше за все, страждають від забруднення.
М’язову та печінкову тканини акул перевірили за допомогою стандартної методики, яка називається рідинна хроматографія з тандемною мас-спектрометрією, де молекули розділяються в рідині, щоб знайти кокаїн і бензоїлекгонін, основний метаболіт препарату.
Вчені виявили, що всі 13 акул дали позитивний результат на препарат, причому його концентрація в 100 разів вища, ніж раніше повідомлялося щодо інших тварин у воді.
Це перше дослідження, яке виявило наявність кокаїну в акулах і свідчить про те, що ця речовина була більш поширена в м’язовій тканині, ніж у печінці акули.
Дослідження було опубліковано в журналі Science of the Total Environment.
- ООН оприлюднила перший у своєму роді звіт “Стан мігруючих видів у світі”, згідно з яким, 22% або кожен п’ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою вимирання.
- Глибоководні акули та скати повільно розмножуються, тому інтенсивна риболовля ставить їх під більшу загрозу, ніж інші види. Окрім того, скорочення їхньої чисельності пов’язують ще й з косметичною індустрією.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.