Білий дім видав нові інструкції міністерствам після секретного ушпиталення Остіна – WP

Джерело: The Washington Post

Білий дім видав нові інструкції щодо “негайного сповіщення” про неможливість очільників міністерств та відомств виконувати свої обов’язки. Це сталося після того, як президент США Джо Байден та його оточення дізналися про таємне ушпиталення глави Пентагону лише через кілька днів.

“Нові вказівки включають шість інструкцій для урядових установ у разі “делегування повноважень” або у випадках, коли міністри тимчасово передають свої повноваження заступнику через медичні проблеми, подорож чи з інших причин”,- йдеться в повідомленні.

Як пояснили у виданні, підготовка нових інструкцій стала актуальною на початку січня, невдовзі після того, як стало відомо про ушпиталення Ллойда Остіна, а також про те, що Пентагон не зміг негайно попередити Білий дім.

Раніше керівні принципи в кожному міністерстві та відомстві відрізнялися через різні закони, нормативні акти та розпорядження. Натомість зараз всі установи отримали набір стандартних протоколів, які вони мають дотримуватися в разі виникнення подібних ситуацій, зазначається в матеріалі.

ДОВІДКОВО. Президенту США Джо Байдену 9 січня повідомили, що міністр оборони США Ллойд Остін лікується від раку, який виявили під час обстеження в грудні 2023 року.

22 грудня Остін пройшов “мінімально інвазивну хірургічну процедуру” в Національному військово-медичному центрі Волтера Ріда.  Проте він повернувся до лікарні 1 січня 2024 року після того, як у нього виникли “ускладнення”, і обстеження виявило інфекцію сечовивідних шляхів. Наступного дня його перевели у відділення інтенсивної терапії для подальшого лікування.

Його розкритикували за те, що він протягом кількох днів не розповідав про це високопосадовцям. Після цього він перепросив за те, що не “забезпечив належне інформування громадськості”.

Водночас Остін віддавав накази та контролював удари по об’єктах єменських хуситів з лікарні. За словами високопосадовця, робив він це “за допомогою повного набору захищених засобів зв’язку”.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.