Біологи зафіксували, як глибоководний чорний вудильник впритул наблизився до поверхні
Джерело: Canarian Weekly та waggedmedia
Група морських біологів зафіксувала надзвичайно рідкісне явище – наближення глибоководного чорного вудильника, відомого як морський чорт, до поверхні.
Спостереження відбулось 26 січня неподалік Плая-Сан-Хуан поблизу Канарських островів. Це може бути першим зафіксованим випадком в історії, коли глибоководний чорний вудильник так близько виплив до поверхні.
Переглянути цей допис в Instagram
Морський чорт зазвичай живе на глибині від 200 до 2000 метрів. Неподалік поверхні рибу помітила морська біологиня Лаєй Валор під час дослідницької експедиції з вивчення пелагічних акул.
“Ми повертались у порт, коли я побачила у воді щось чорне, що не було схоже на пластик чи сміття. Це здалось мені незвичним. Ми були з нею (рибою) кілька годин. Вона була у поганому стані та прожила лише кілька годин”.
Досі поблизу поверхні вдавалось фіксувати лише личинки чи померлих морських чортів.
“Можуть бути тисячі причин, чому він там опинився. Ми просто не знаємо. Це надзвичайно рідкісне та ізольоване спостереження. Хоча ми не можемо сказати, що воно ніколи не відбувається, (але) якби воно було більш розповсюдженим, ми б бачили його частіше. Це цілком може бути вперше, коли його зняли в таких умовах”.
Коли риба померла, дослідники помістили її у контейнер з водою та перевезли до Музею природи і археології у Санта-Крус-де-Тенеріф для подальшого вивчення.
Морський чорт вважається хижаком глибин. Він використовує свою біолюмінесцентну приманку з симбіотичними бактеріями, щоб привабити здобич.
- В японському акваріумі риба-місяць захворіла після закриття закладу на реконструкцію. Співробітники вирішили встановити перед акваріумом картонні вирізи облич та уніформи, а вже наступного дня риба стала краще почуватися і поводитися активно.
У соцмережах набула популярності публікація Андрія Слюсарчука, відомого як “Доктор Пі”. Станом на 16:00 21 лютого пост поширили 6,6 тис. користувачів.
Представники російської влади заговорили про можливості повернення західних компаній в країну.
Хоча лютий вже добігає кінця, зима вирішила не здаватися без бою. Ці вихідні принесуть справжній морозний удар: температура вночі місцями впаде до -17 °C, а вдень залишатиметься нижче нуля навіть на півдні. Опадів майже не буде, але східні області можуть отримати невеликий сніжний бонус у неділю.
Щороку 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.
Фінський депутат Європарламенту від групи ЄНП, член комітету із закордонних справ Європарламенту та координатор ЄНП з питань EUDS Міка Аалтола повідомив, що президент США Дональд Трамп дав Європі три тижні , щоб підписати капітуляцію України.