Bitcoin наближається до позначки 100 тисяч доларів напередодні президенства Трампа
Джерело: Reuters
Вартість біткоїна 21 листопада перевищила 98 тисяч доларів під час європейських торгів, що стало новим історичним максимумом для криптовалюти. Зростання продовжилося, і за день ціна підвищилася приблизно на 4%, наблизившись до позначки у 100 тисяч доларів.
Цьогорічна динаміка курсу демонструє наступні результати — вартість криптовалюти більш ніж подвоїлася. Після обрання Дональда Трампа президентом США ціна біткойна зросла на 40% лише за два тижні. Зростання підтримується очікуваннями щодо сприятливої політики нової адміністрації, яка може стимулювати розвиток криптоактивів.
Трамп під час своєї виборчої кампанії наголошував на важливості цифрових активів, обіцяючи зробити США “криптостолицею планети” і навіть накопичити національний резерв біткойнів. Крім того, низка обраних до Конгресу законодавців також виступають за криптовалюти.
Після виборів понад 4 мільярди доларів надійшло в біржові фонди біткойнів, зареєстровані в США. Акції компаній, пов’язаних із криптовалютами, також продемонстрували зростання. Так, акції майнера біткойнів MARA Holdings підскочили на 14% за ніч. Папери компанії MicroStrategy, яка активно інвестує у біткойн, зросли на 10%, що дозволило їй досягти ринкової капіталізації понад 100 мільярдів доларів.
За словами аналітика IG Markets Тоні Сикамора, біткоїн “зараз перебуває в стані перекупленості, але впевнено наближається до рівня 100 тисяч доларів”.
Водночас експерти зазначають, що на цьому етапі рано говорити про те, чи забезпечить нова адміністрація нормативну ясність для криптоіндустрії. Однак зростання інтересу до криптовалют вважається позитивним сигналом для всієї блокчейн-екосистеми.
- Біткоїн вперше з квітня перевищив $72,000 (станом жовтень) через спекуляції навколо президентських виборів у США і перемоги Дональда Трампа.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.