Благодійна організація у Новій Зеландії ненавмисно розповсюдила солодощі з амфетаміном

Джерело: BBC

Благодійна організація в Окленді (Нова Зеландія) розповсюдила солодощі, які місять “потенційно смертельні дози метамфетаміну”. Зараз розслідуванням та пошуком солодощів займається поліція.

Солодощі від БО “Auckland City Mission” могли отримати близько 400 осіб. Солодощі додавали у продовольчі посилки. За даними благодійників, упаковки солодощів їм пожертвували анонімно.

Зараз відомо, що щонайменше три особи – зокрема дитина – які отримали солодощі, звертались за медичною допомогою. Станом на зараз нікого з них не шпиталізовано.

“Ми не знали, що цукерки містили метамфетамін, коли розповсюджували їх”, – повідомили у БО.

У Новозеландській наркологічній службі повідомили, що кожна така цукерка може коштувати близько 601 долара США.

Благодійна організація сама повідомила про інцидент до поліції – після того, як один з тих, хто отримав посилку з цукеркою, розповів про її “дивний смак”. У поліції кажуть, що цукерки до БО могли передати випадково, однак робити якісь висновки “ще зарано”.

Виконавча директорка організації Гелен Робінсон розповіла, що кілька працівників БО також куштували цукерки і погодились, що солодощі мали дивний смак, і після них вони “почували себе дивно”.

Після цього цукерки, які залишались у них, відправили на тестування до NZ Drug Foundation, яке підтвердило, що у цукерках міститься потенційно смертельна доза метамфетаміну. За даними фонду, вони виявили близько 3 грамів наркотику у цукерці.

“Звичайна доза для ковтання містить від 10 до 25 мг. Тому ця отруєна цукерка мала до 300 доз”, – зазначила директорка фонду Сара Гелм.

Вживання метамфетаміну може викликати біль у грудях, прискорене серцебиття, судоми, гіпертермію, марення і втрату свідомості.

Поліціянти закликали всіх, хто має цукерки бренду Rinda з ананасовим смаком, загорнуті у жовту обгортку, негайно повідомити їм.

“Життєво важливо, щоб громадськість знала про ці цукерки та небезпеку, яку вони представляють”, – сказав поліціянт Гленн Болдуін.

Він зауважив, що це не вперше метамфетамін додають у їжу. Тому, ймовірно, правоохоронці Нової Зеландії співпрацюватимуть з Інтерполом над розслідуванням.

Малайзійський бренд Rinda повідомив, що вони не додають наркотичні речовини до своїх продуктів і співпрацюватимуть з правоохоронними органами, аби розв’язати цю проблему.

Генеральний менеджер Rinda Стівен Пе зауважив, що їхні оригінальні цукерки – жовтого кольору, тоді як цукерки з метамфетаміном – білі.

Влада Нової Зеландії намагається зрозуміти масштаби поширення солодощів. Поки що вилучено 16 пакетів, кожен з яких міг містити 20 – 30 цукерок.

В NZ Drug Foundation вважають, що навряд чи хтось навмисне приніс цукерки з наркотиками до БО. Водночас є ризик, що інші благодійні організації також можуть постраждати.

Велика Британія призупинила постачання далекобійних ракет Storm Shadow Україні, аби використати їх більш ефективно в майбутньому, після схвалення ударів вглиб Росії, інформують джерела у британському Міноборони.

Військово-морські сили Ірландії випроводили російський розвідувальний корабель “Янтар” з виняткової економічної зони країни в Ірландському морі.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 18 листопада в усіх регіонах України вимушено застосовуватимуть заходи обмеження споживання електроенергії. Енергетики закликають до економного споживання світла.

16 листопада президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін провели зустріч на полях саміту АТЕС у Перу, підбиваючи підсумки відносин між двома країнами за чотири роки каденції чинного американського глави.

Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором.