Bloomberg: Нафтовий термінал «Транснєфті» відновив роботу після пошкоджень від дронів

Джерело: Bloomberg.

Ключовий російський порт на Балтійському морі, Усть-Луга, відновив операції з відвантаження сирої нафти після кількаденної паузи, спричиненої серією атак безпілотних літальних апаратів. Про це свідчать дані Bloomberg, отримані з інформаційних систем моніторингу суден.

За наявною інформацією, танкер The Jewel, що належить до класу Aframax, розпочав процес завантаження нафти у суботу, 4 квітня. Це стало першим випадком відновлення активності після того, як українські дрони наприкінці березня п’ять разів атакували портову інфраструктуру протягом короткого проміжку часу.

Джерела в галузі повідомили, що основною ціллю повітряних ударів стали об’єкти, якими керує державна нафтова монополія “Транснєфть”. Зокрема, ураження отримали установки, безпосередньо задіяні у наливі сировини на судна. Хоча представники компанії поки не надали офіційних коментарів, масштаб збоїв у роботі був очевидним для міжнародних спостерігачів.

Варто нагадати, що згідно з підрахунками ринкових аналітиків, сукупність атак безпілотників, інцидентів на трубопроводах та арештів танкерів призвела до блокування щонайменше 40% загальних потужностей Росії з експорту нафти.

Наразі Росія намагається відновити роботу терміналів, проте загроза нових ударів залишається актуальною.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.

Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.

США уклали з Казахстаном угоду щодо доступу до одного з найбільших нерозроблених родовищ вольфраму у світі. Водночас серед інвесторів, які можуть виграти від проєкту, є структури, пов’язані із синами Дональда Трампа.