Bloomberg оприлюднили докази співпраці російських виробників БпЛА з китайськими компаніями

Джерело: Bloomberg
Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.
Так, агентство Bloomberg проаналізувало службові записки російської компанії “Аеро-ХІТ” та її листуванням з урядовцями РФ. Документи свідчать про те, як Москва скористалася своїми дружніми зв’язками з Пекіном, щоб обійти західні санкції та отримати можливості для створення дронів для атак на Україну.
“У них (документах – ред.) детально викладено раніше не оприлюднений приклад російсько-китайської корпоративної співпраці у сфері оборонних технологій. Документи показують, як чутливі технології можуть переміщатися з Китаю до Росії, навіть якщо уряд Сі Цзіньпіна заявляє, що не постачає їх жодній зі сторін”, – йдеться у публікації.
Компанія “Аеро-ХІТ”, що отримала держфінансування РФ, стверджує, що їх завод поблизу Хабаровська зможе випускати до 10 тис. дронів на місяць вже цьогоріч та планує розширити виробництво на більш досконалі моделі. Компанія швидко перетворилася на одного з основних постачальників дронів Росії для атак на Херсонщині.
Серед продуктів фірми є FPV-дрон “Велес”, створений на базі китайського дрона Autel EVO Max 4T, який спочатку проєктували для цивільного використання. Документи свідчать, що з 2023 року інженери російської компанії співпрацюють з китайськими фахівцями Autel над локалізацією виробництва дронів.
Торік Міністерство фінансів США наклало санкції на “Аеро-ХІТ”. Відносини між двома компаніями короткочасно перервались, але контакти з персоналом Autel відновилися приблизно в кінці 2024 року, а з травня 2025 року сторони ведуть переговори про локалізацію виробництва дронів. Водночас в Autel відкинули співпрацю з російською компанією.
Крім того, зазначається, що інші окремі компанії з КНР також продовжують працювати з РФ. Деякі з них були пов’язані з Харбінським інститутом технологій, який має історичні зв’язки з російською армією і який відвідав російський правитель Путін у травні 2024 року.
- Генсек НАТО Марк Рютте переконаний, що Китай може заохотити Росію до нападу на країни НАТО, щоб відвернути увагу США від Індо-Тихоокеанського регіону та одночасно спробувати захопити Тайвань.
- Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
- Глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов ухвалив рішення про залучення китайського бізнесу до будівництва транспортної інфраструктури у тимчасово окупованому Криму.
Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.
Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.
Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.
Російські війська вдруге за день завдали ударів дронами по Харкову, внаслідок чого виникли пожежі на житлових і громадських об’єктах, є постраждалі.