Близько 6 тисяч чоловіків призовного віку щоденно виїжджають за кордон – ДПСУ

Джерело: пресслужба Західного регіонального управління Держприкордонслужби України

Начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук повідомив, що за добу близько 6 тисяч чоловіків призовного віку перетинають кордон на виїзд з України.

За його словами, найбільше виїжджають водії вантажних перевезень, громадяни, які супроводжують осіб з інвалідністю, а також самі особи з інвалідністю, і багатодітні чоловіки, які виховують троє і більше дітей.

“У законодавстві не деталізовано системи контролю і можливість контролю за особою, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто, одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати в різний час різні люди на підставі акту встановлення факту догляду, який видається будь-кому: він не захищений, його можна підробити”, – пояснив Матвійчук.

Водночас полковник наголосив, що з одною особою з інвалідністю можуть виїхати кілька осіб, а перевірити, чи повернулися попередні, неможливо.

У зв’язку з цим Матвійчук зауважив, що ця система потребує вдосконалення і закликав  Міністерство соціальної політики врегулювати це питання.

При цьому Матвійчук підкреслив, що великий відсоток чоловіків, які виїжджають за кордон, мають довідки про непридатність до військової служби.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.