Військовозобов’язані чоловіки, які незаконно перетнули кордон, будуть притягнуті до відповідальності – речник ДПСУ

Джерело: Андрій Демченко в ефірі телемарафону “Єдині новини”

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко попередив, що військовозобов’язані чоловіки, які перетнули кордон у незаконний спосіб, не зможуть уникнути відповідальності за порушення.

“Якщо комусь у незаконний спосіб все ж вдалося перетнути державний кордон, то надалі, коли порушники повертатимуться, вони будуть притягнуті до відповідальності. Це не означає, що якщо людина здійснила таке порушення, вона уникне покарання, – зауважив він.

При цьому речник ДПСУ додав, що спроби незаконного перетину зеленою ділянкою кордону фіксуються дотепер. Тобто це відбувається поза межами пунктів пропуску.

“Наші військовослужбовці пропускають людей виключно на підставі тих умов і правил, які діють відповідно до постанови уряду, що регламентують перетин кордону для громадян України”, – розповів він.

За словами Демченка, у вересні потік людей, які перетинали кордон, зменшився порівняно із серпнем, однак він все ще продовжує залишатися на високому рівні.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.