У серпні українці на 100 тисяч разів більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, аніж на виїзд

Джерело: Державна прикордонна служба України
У серпні на кордоні спостерігався пожвавлений пасажиро-транспортний потік. Відтак, українці на 100 тисяч разів більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд.
Загалом у серпні співробітники Держприкордонслужби оформили пропуск через кордон з країнами ЄС та Молдовою майже для 3,9 млн осіб, з яких 86% становили громадяни України – переважно жінки, діти та літні люди.
У відомстві зазначили, що на початку літнього сезону, у червні, переважала кількість наших співвітчизників, які їхали за межі України. У серпні і липні ситуація відрізняється від першого місяця літа – українці більше прямували на в’їзд.
Зокрема, більш ніж половина пасажиропотоку припадає на українсько-польську ділянку кордону. Особливо кількість охочих перетнути кордон зростає з четверга по понеділок. Через це перед пунктами пропуску можуть виникати накопичення осіб та транспорту.
“Щоб не простоювати у чергах, рекомендуємо громадянам за можливості обирати маршрути через пункти пропуску, які менш завантажені: “Смільниця”, “Грушів” і “Угринів” або перетинати кордон у дні, коли пасажиропотік менший”, – порадили у Держприкордонслужбі.
- Кількість громадян, що зараз перетинають кордон України на в’їзд, продовжує переважати, на відміну від початку літнього сезону, коли більше осіб слідувало за кордон.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
- Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.