Близько половини українських біженців у Німеччині планують залишитися в країні
Джерело: Reuters
Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.
У попередньому опитуванні, опублікованому наприкінці літа 2022 року, 39% українських біженців планували залишитися в Німеччині. Згідно з новим опитуванням, зараз 44% хочуть залишитись в країні.
У новому опитуванні зазначено, що 18% знайшли роботу.
Причиною цього була висока участь в інтеграційних та мовних курсах, спрямованих на підвищення рівня працевлаштування. Три чверті біженців відвідували курси німецької мови або вже закінчили їх.
“Німеччина інвестує в стійку інтеграцію цих біженців на ринку праці”, – зазначила Юлія Косякова з IAB у презентації опитування.
- Німеччина завершує надання пакета військової допомоги Україні на 700 млн євро.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що вже наступного року Німеччина витрачатиме 2% свого ВВП на оборону.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.