Близько 6,3 млн українців виїхало за кордон внаслідок повномасштабного вторгнення РФ – ООН

Джерело: Представництво ООН в Україні

Згідно з даними Організації Об’єднаних Націй, близько 6,3 млн українців вимушено виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Крім того, через повномасштабну війну понад 14,6 мільйона українців у 2024 році потребуватимуть гуманітарної допомоги. Це близько 40% населення України.

В ООН пояснили такі оцінки тим, що кожного дня в Україні гинуть і зазнають поранень мирні жителі, росіяни руйнують будинки українців та об’єкти критичної інфраструктури. До того ж, ситуацію ускладнюють несприятливі погодні умови, зокрема морози.

“Крім насильства Україна також наразі потерпає від суворих зимових погодних умов. Продовження масштабної гуманітарної підтримки сьогодні, як ніколи, є нагальною потребою”, – зазначили в Управлінні ООН з координації гуманітарних справ.

Зокрема, 15 січня в Женеві відбудеться презентація Плану гуманітарних потреб і реагування в Україні та Регіонального плану реагування на потреби шукачів притулку з України на 2024 рік.

Зазначені плани спільно представлять Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Під час заходу відбудеться панельна дискусія щодо обох планів за участю заступника генерального секретаря ООН з гуманітарних питань/координатора надзвичайної допомоги Мартіна Гріффітса, Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді, гуманітарної координаторки в Україні Деніз Браун, віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук і представників неурядових організацій.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.