Боксерка з Алжиру, яка потрапила у гендерний скандал, виграла «золото» Олімпіади в Парижі

Джерело: CNN

Алжирська боксерка Іман Хеліф перемогла китаянку Ян Лю у п’ятницю в поєдинку за золоту медаль у ваговій категорії до 66 кг на літніх Олімпійських іграх у Парижі.

“Я дуже щаслива. Вісім років я мріяла про це, і тепер я олімпійська чемпіонка і золота медалістка. Я працювала вісім років, без сну, вісім років втомлена. Я хочу подякувати всім людям, які прийшли підтримати мене. Всім людям з Алжиру і всім людям на моїй базі. Я хочу подякувати всій команді, моєму тренеру. Дуже вам дякую”, – сказала вона після бою.

Хеліф стала об’єктом світової уваги після перемоги над італійською боксеркою Анджелою Каріні всього за 46 секунд у попередньому поєдинку.

Бій викликав шквал образ в Інтернеті: трансфобні коментатори некоректно називали Хеліф “чоловіком”, оскільки вона раніше не пройшла так званий “гендерний тест” федерації боксу.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) неодноразово підкреслював, що Хеліф відповідає критеріям, необхідним для участі в змаганнях.

Речник МОК Марк Адамс на пресконференції після бою з Каріні захистив участь Хеліф в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, заявивши, що Хеліф “народилася жінкою, була зареєстрована жінкою, прожила своє життя як жінка, боксувала як жінка, має жіночий паспорт”.

МОК тоді підтвердив, що це був “не бій чоловіка з жінкою”, і що “з наукової точки зору щодо цього існує консенсус”.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.