Боронячи Україну, на фронті військовий репортер Руслан Ганущак
Джерело:Олександра Кодак/Facebook; Наталія Коцкович/Facebook; Андрій Цаплієнко/Telegram
Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”.
Про втрату повідомила дружина у соціальних мережах.
Любий мій, не вірю, — підписала світлину “Олександра Кодак”.
Згодом про загибель військового написав журналіст Андрій Цаплієнко.
Сьогодні на війні загинув мій друг. Дуже близький. Надійний. Людина неймовірно світла. Наповнена талантом, добром і бажанням змінити світ на краще. Ми подружились з ним, коли він був в “Азові”. Це Руслан підняв прапор на вишці над відбитою в ворога територією в селищі Широкине під Маріуполем… Він все робив так, нібито від його роботи щось мало змінитися. На краще. Він завжди намагався розібратися в тому, що хотів знати. Він мав золоті руки. Він був глибокою людиною, бо бути поверхневою його не влаштовувало. Він ліз в саме пекло не тому, що був “адреналінщиком”, а тому, що хотів знати все про цю війну, бачити її впритул і бачити тих людей, які тримають Україну. І тому він сам став такою людиною, — згадує Цаплієнко.
Ганущак казав: “Я вирішив піти на службу, бо відчував, що можу зробити щось більше для свого народу, для своєї країни. Тут, на передовій, я вільний. Вільний від страху смерті. Тебе не турбують дрібниці. Це неповторне відчуття свободи. Ти розумієш, що можеш не повернутися з бойового завдання. І це нормально, це війна. Але “фішка” не в тому, щоб геройськи загинути. Складніше вижити у цьому всьому і дійти до Перемоги. А потім ще треба відбудовувати країну і нове суспільство! Ця війна змусила нас змінитись, щоб врятувати Україну”.
Україна вистоїть, Русік, адже її захищають ТАКІ ЛЮДИ! Легкого переходу, Брате! — додав журналіст.
Військовий став одним із документалістів війни на Донбасі, фіксуючи злочини російських військових.
Його роботи, включно з фільмом про грузинських добровольців “Брат за брата”, були представлені у США, Британії та інших країнах світу, привертаючи увагу до боротьби України за свободу.
У 2022 році, вже як військовослужбовець 92-ї механізованої бригади ЗСУ, Руслан Ганущак продовжував свою місію — через фото й відео показувати світу правду війни.
14 квітня оборонцю мало виповнитися 55 років.
- Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
- На фронті загинув Андрій Кузьменко — офіцер-морпіх, чоловік журналістки “Новинарні” Анастасії Федченко, член редакційної команди видання.
- Під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув український поет-модерніст Олексій Безпальцев. Йому було 34 роки.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.