«Трамп продав Україну»: у Вашингтоні пройшла акція незгодних із політикою президента США
Джерело: “Суспільне”
У Вашингтоні відбувся масовий протест, під час якого демонстранти вимагали імпічменту президента США Дональда Трампа.
Мітинг відбувся на тлі кількох резонансних тем: оприлюднення файлів Джеффрі Епштейна, де згадуються відомі та впливові особи, проведення федеральними імміграційними службами рейдів проти мігрантів та оприлюднений мирний план для врегулювання війни в Україні, розв’язаній РФ.
Учасники акції тримали плакати з написами: “Трамп має піти зараз”, “Ти або захищаєш Америку або Трампа – не можеш робити і те, і те” та “ТРАМП щойно продав Україну”.

Фото: Суспільне
Один із учасників, Гаррі Раш, пояснив свій прихід на акцію: “Я тут тому, що в опозиції до всього, що робить Дональд Трамп. Особливо я обурений тим що він дає Україні дедлайн для підписання того, що він називає “угода”. Це не “угода”, це капітуляція Путіну. Це огидно, що він просить українців підписати угоду, до розробки якої не доклалися ані вони, ані європейські союзники. Дональд Трамп просто намагається відновити власну велич. І з огляду на те, що дедлайн був оголошений до Дня Подяки – саме тому я використав на цьому плакаті індичку – просто нестерпно. Я солідарний із Україною та чекаю на день коли ви виштовхнете Росію зі своєї країни”.

Фото: Суспільне
Інший протестувальник, Джеремі, додав, що причиною його участі в мітингу став імпічмент. “Мої думки щодо оголошеного мирного плану – я не підтримую його”, – сказав він.
- Смітсонівський інститут, головний музейний комплекс США, видалив згадку про імпічмент Дональда Трампа 2019 та 2021 років із виставки про американське президентство. Це рішення викликало обурення серед науковців, істориків і музейників, які вбачають у таких діях політичний тиск та спробу переписати історію.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.