Боррель: Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання перед Україною
Джерело: Жозеп Боррель/X
Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що на наступному засіданні Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання, зокрема перед Україною.
Боррель акцентував, що необхідно зміцнювати Збройні сили України, зокрема системами ППО.
Росія здійснила найбільший за два місяці ракетний удар по містах України. Необхідно посилити ЗС України, зокрема, системи ППО. На наступному засіданні FAC ми обговоримо зобов’язання ЄС у сфері безпеки, а також пропозиції щодо збільшення нашого внеску у військовий потенціал, — написав дипломат.
Russia carried out its largest missile attack against UA cities in 2 months. Need to strengthen UA Armed Forces, including air defense systems. At the next FAC we’ll discuss EU security commitments, w/proposals on the table to increase our contribution to UA military capabilities
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) December 9, 2023
Зауважимо, 13 листопада Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що Європейський Союз вже надав Україні 27 мільярдів євро військової допомоги та продовжить підтримувати країну у боротьбі проти росіян.
Тоді як 1 жовтня, під час візиту до Києва, Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що блок збільшить військову підтримку України.
- Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
- План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.