Боррель: Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання перед Україною
Джерело: Жозеп Боррель/X
Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що на наступному засіданні Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання, зокрема перед Україною.
Боррель акцентував, що необхідно зміцнювати Збройні сили України, зокрема системами ППО.
Росія здійснила найбільший за два місяці ракетний удар по містах України. Необхідно посилити ЗС України, зокрема, системи ППО. На наступному засіданні FAC ми обговоримо зобов’язання ЄС у сфері безпеки, а також пропозиції щодо збільшення нашого внеску у військовий потенціал, — написав дипломат.
Russia carried out its largest missile attack against UA cities in 2 months. Need to strengthen UA Armed Forces, including air defense systems. At the next FAC we’ll discuss EU security commitments, w/proposals on the table to increase our contribution to UA military capabilities
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) December 9, 2023
Зауважимо, 13 листопада Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що Європейський Союз вже надав Україні 27 мільярдів євро військової допомоги та продовжить підтримувати країну у боротьбі проти росіян.
Тоді як 1 жовтня, під час візиту до Києва, Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що блок збільшить військову підтримку України.
- Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
- План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.