Боррель: Росія використовує голод як зброю
Джерело: DW
17 липня на саміті ЄС та країн Латинської Америки і Карибського басейну в Брюсселі Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.
“Це створить низку проблем багатьом людям у всьому світі. Зі свого боку, ми зробимо все можливе, щоб завдяки нашим “лініям солідарності” зробити українське зерно доступним”, – пояснив дипломат.
Окрім цього, він назвав “повною нісенітницею” звинувачення, висунуті Москвою, зазначивши, що це привід, котрий не має відношення до угоди.
Зауважується, що 60 країн, котрі беруть участь у дводенному саміті, мають намір підписати спільну декларацію стосовно російської агресії в Україні. Боррель висловив переконання, що найближчим часом представникам держав вдасться узгодити відповідне формулювання.
Нагадаємо, у світі зростає занепокоєння, що Росія не продовжить угоду, укладену за посередництва ООН, яка дозволяє експорт українського зерна до частин світу, що борються з голодом, оскільки кораблі більше не прямують до чорноморських портів.
- З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.
Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.