Боррель: Україні допомагають недостатньо, ЄС має прискоритися

Джерело: Euronews

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель напередодні завершення свого п’ятирічного мандату виступив із попередженням: Європа стоїть на межі кризи через недостатню підтримку України. В інтерв’ю для європейських ЗМІ Боррель наголосив, що ЄС має “робити більше і швидше”, щоб зупинити російську агресію.

“Ми досягли критичної межі. Члени ЄС мають вирішити: або ми підтримуємо Україну, або ризикуємо дозволити Путіну встановити контроль”, – сказав Боррель.

Верховний представник ЄС із закордонних справ зазначив, що Росія значно переважає Україну за обсягами військової допомоги. Він підкреслив, що Північна Корея надала Кремлю більше, ніж ЄС Україні, і висловив розчарування браком “терміновості” серед європейських країн.

“Ми досягли цілі в 1 мільйон снарядів лише зараз, хоча планували це на березень. Тим часом Росія використовує до 800 тисяч снарядів на місяць. Цифри мають значення”, – наголосив він.

Боррель також розкритикував ідеї спільних єврооблігацій для фінансування оборонної промисловості, зазначивши, що такі проєкти дадуть результати лише в майбутньому, а Україна потребує негайної допомоги.

“Якщо фронт буде прорваний навесні, Росія не чекатиме, поки ви випустите облігації”, – застеріг політик.

Окремо Боррель висловив стурбованість можливим скороченням допомоги Україні з боку США, зважаючи на можливе повернення Дональда Трампа до влади. Він закликав європейців готуватися до того, щоб компенсувати зменшення американської участі.

“Чи здатна Європа забезпечити Україну зброєю на рівні США? Ні. Тому діяти потрібно вже зараз”, – сказав Боррель.

Верховний представник наголосив на важливості чесного діалогу з європейцями про ціну війни. “Не приховуйте витрат. Це не безкоштовно. Це наша війна, і вона коштує грошей та ресурсів”, – зазначив він.

Боррель завершив свою промову закликом до країн-членів ЄС: “Допомагайте більше і швидше. Україна не може чекати”.

  • Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір між РФ та КНДР, який, зокрема, передбачає, що, у випадку агресії проти однієї з країн, інша може стати на її захист.

Сьогодні, 7 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що військові з КНДР знову беруть участь у бойових діях на Курщині.

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень. 

Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.