Боррель: Завершення війни проти України може вирішитися дуже скоро

Джерело: Жозеп Боррель в інтерв’ю El País

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

За словами Борреля, “військова, економічна та гуманітарна допомога” Києву з боку ЄС перевищує допомогу з боку США, одначе, якщо Євросоюз хоче, щоб “Україна продовжувала чинити опір росіянам”, їй потрібно якнайшвидше “надати більше допомоги”.

Він закликав Європу “прокинутися” та усвідомити, що країни живуть у небезпечному світі. Необхідно “прокинутися”, взяти на себе відповідальність, підвищити обороноздатність і бути готовими до будь-яких ймовірностей, додав Боррель. Також дипломат зауважив, що європейські країни не беруть участі у війні в Україні, тож “не до кінця розуміють”, що вона означає для них.

Росія – недемократичний режим, здатний знищувати своїх опонентів, таких як Навальний, або ліквідувати перебіжчиків на європейській землі. Чи ми хочемо, щоб він з’явився на порозі Європи і контролював 36% світового ринку зерна?

Голова європейської дипломатії зазначив, що йому не зрозумілий страх європейців перед тим, що американська військова парасолька над континентом може згорнутися у разі перемоги Трампа на виборах у США.

Ми – старіючий континент у молодому світі, звідси і така суміш страху та невпевненості, – пояснив Боррель.

Раніше Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель зазначив, що попри зростаючий тиск Росії, українці залишаються рішуче налаштованими боротися за свою незалежність і свободу, одначе потребують більшої військової підтримки, і потребують її зараз.

Також Глава європейської дипломатії заявив, що спокуси примиритися з Росією сьогодні так само помилкові, як і на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Боррель наголосив, що два роки тому Путін абсолютно помилився. Він помилявся щодо можливостей своєї армії, щодо опору українців, європейської єдності та міцності трансатлантичного союзу. Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки закликав показати російському президенту, що він знову не правий.

Нещодавно Боррель наголосив, що Росія має імперську політичну ідентичність, тож буде завжди загрозою для європейських націй.

  • 22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив на необхідності надати Україні “швидку військову допомогу”.
  • 2 січня Жозеп Боррель заявив, що РФ, яка вдається до масованих ракетних обстрілів населення та інфраструктури України, нестиме відповідальність за скоєнні воєнні злочини.
  • Боррель повідомив, що Європейський Союз вже надав Україні 27 мільярдів євро військової допомоги та продовжить підтримувати країну у боротьбі проти росіян.
  • Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
  • 7 лютого глава Міноборони Рустем Умєров провів, як він зазначив, “плідну” зустріч із Верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем, котрий нині перебуває з офіційним візитом в Україні.
  • 7 лютого Володимир Зеленський провів зустріч із Верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики, віцепрезидентом Європейської комісії Жозепом Боррелем, який перебуває з візитом в Україні.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.