Борис Джонсон після саміту НАТО застеріг США від «втоми від України»

Джерело: інтерв’ю Джонсона для CNN

Колишній глава британського уряду Борис Джонсон, після звершення саміту НАТО у Вільнюсі звернувся до Сполучених Штатів із застереження щодо “втоми від України”.

За його словами, США не повинні втомлюватись допомагати Україні, оскільки перемога над Росією є необхідною.

Експрем’єр Великої Британії наголосив, що США повинні продовжувати підтримувати Україну, зокрема допомагати озброєнням та не шукати виправдань для затримки членства України у НАТО.

“Не може бути жодного виправдання чи причини, щоб продовжувати дурити та зволікати”, – сказав Джонсон.

Він нагадав, що востаннє лідери НАТо відмовляли Україні у членстві, наголошуючи, що це стане провокацією для президента РФ Володимира Путіна.

“Ну, ми бачимо, що відбувається, коли немає України в НАТО. Ви провокуєте найгіршу війну у Європі за 80 років”, – додав він.

У своєму інтерв’ю британський політик також наголосив, що окрім Росії, найбільшим ворогом українців є “втома” союзників від України.

“Це виснаження решти світу, і насамперед союзників України, у тому, щоб впевнитись, що вони переможуть. Але вони повинні перемогти, це абсолютно необхідно. Перемога України життєво необхідна для демократії та свободи в усьому світі”, – сказав Джонсон.

Також політик підтримав рішення США надати Україні касетні боєприпаси, хоча офіційно Велика Британія засудила цей крок, оскільки вона є членом Конвенції про касетні боєприпаси.

  • Після завершення дводенного саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський повідомив, що повертається в Україну з хорошим результатом для держави, і що важливо – для наших воїнів.
  • 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
  • 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня.  Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень. 

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.

Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.