«Брехня демотивує народ»: Порошенко закликав владу не повторювати помилок минулого

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав владу не повторювати помилок, які робились перед повномасштабним вторгненням РФ.

Зокрема, Порошенко наголосив, що третій рік повномасштабного вторгнення буде дуже складним, і влада має говорити людям правду.

Порошенко також закликав врешті-решт спростити отримання статусу учасника бойових дій, заборонити московську церкву і зупинити атаки на ЗСУ.

“Вже немає сумніву, що третій рік війни буде складнішим за попередні два. Це – гірка правда життя, якою треба навчитися розмовляти з власним народом. Вона далека від солодкої брехні телемарафону на кшталт “кави в Ялті” і “влітку завершення війни”. Брехня повністю демотивує український народ і перешкоджає мобілізації”, – наголосив п’ятий президент України.

Він також зазначив, що позиція фракції “ЄС” – не повторювати помилок, які влада робила перед повномасштабною війною, коли пів року не ставилися на голосування законопроєкти про укріплення обороноздатності і збільшення фінансування армії.

“Зараз ми вимагаємо негайно поставити і розглянути: перше – законопроєкт про “п’яту” колону Росії, московську церкву. Друге – треба негайно зупинити спробу зіткнути військове і військово-політичне керівництво держави. І для цього розглянути законопроєкт про погодження з Головнокомандувачем призначення та звільнення командувачів. Він несе за це відповідальність, а можливості впливу не має ніякого”, – зауважив Петро Порошенко.

Відтак додав, що “ЄС” вимагає спростити процедуру надання УБД, повернути 30% ПДФО бригад на рахунки бригад, створити ТСК щодо фортифікаційних споруд.

Окрім цього, лідер фракції “ЄС” наголосив, що керівництво парламенту має негайно скасувати заборону на трансляції засідань Верховної Ради, заборону на трансляції засідань Погоджувальної ради і запустити журналістів у фоє.

“Керівництво парламенту має скасувати огидні і незаконні розпорядження про блокування виїзду депутатів та формування постійних делегацій у міжпарламентських об’єднаннях. Тому що це кримінальний злочин – перешкоджання міжпарламентській дипломатії. А самодурство ніколи не переможе дипломатію”, – резюмував п’ятий президент України.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.