Бронювання від мобілізації отримала наближена до уряду фірма «Кінокіт» — нардеп
Джерело: нардеп Ярослав Железняк у Telegram
8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
ТОВ “Кінокіт” — що за фірма?
Юлія Дроздова, власниця компанії “Кінокіт”, яка отримує мільйонні підряди від державного телеканалу “Рада”, у минулому була юридичною радницею компанії, що належала Тімуру Міндічу – колишньому бізнес-партнеру президента України Володимира Зеленського. Цю інформацію оприлюднило розслідування Bihus.Info.
Компанію “Кінокіт” створено у 2017 році, але активно залучатися до державних закупівель вона почала тільки у 2019-му, після приходу команди Зеленського до влади. Наприклад, “Кінокіт” брався за технічне забезпечення та трансляцію пресмарафону Зеленського у 2019 році та урочистостей до 30-ї річниці Незалежності України.
У кінці 2021 року “Кінокіт” отримав 9 мільйонів гривень від парламентського телеканалу “Рада” за розробку концепції та нових програм. Перед укладанням цієї угоди змінилися засновники “Кінокіта”, і власницею стала Юлія Дроздова. Вона стверджує, що придбала компанію. Раніше вона працювала юридичним радником компанії Meylor Global LLP, яку контролював Тімур Міндіч.
Міндіч є кінопродюсером і бізнесменом, а також співвласником фірми “Квартал 95”, учасником якої був і Зеленський до обіймання ним посади президента. Журналісти програми “Схеми” виявили, що саме на автомобілі Міндіча Зеленський їздив під час передвиборчої кампанії, а в квартирі Міндіча влаштовувався сюрпризовий день народження для президента в середині карантину у 2021 році.
- Які ще канали отримали статус, необхідний для бронювання від мобілізації за посиланням.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.