Працівники телеканалів телемарафону отримали статус, що надає бронювання від мобілізації

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для телеканалів, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”. Це передбачає отримання статусу для бронювання від мобілізації.

Серед телеканалів, які отримали цей статус, є “Ми-Україна”, “1+1”, ICTV, “Інтер”, “Рада” та “Суспільні новини”.

Встановлено, що ці телеканали відповідають критеріям підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Цей крок назвали важливим, оскільки вони забезпечують населення інформацією та розважальним контентом у важкі періоди.

До цього аналогічний статус також було надано таким телеканалам, як “Новий канал” групи “Старлайн медіа”, “СТБ”, “Хмарочос медіа”, “УНІАН ТБ”, “ТЕТ”, “НБМ” та іншим.

Загалом на початку 2024 року українське Міністерство культури та інформаційної політики визнало 143 підприємства, установи та організації у сфері культури та інформаційної політики критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

  • 1 квітня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №11140 “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про деякі питання висвітлення роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання в умовах дії воєнного стану” щодо удосконалення порядку висвітлення”. Народні обранці закликали скасувати фінансування телемарафону та поновити доступ журналістів до засідань парламенту.
  • У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
  • Нещодавно народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що з початку березня Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” вже замовило послуг зі створення інформаційних програм та аудіовізуального твору на понад 572 млн грн.
  • Також згідно з опитуванням, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”, більшість українців (близько 65%) вважають, що журналісти повинні мати доступ до засідань Верховної Ради навіть у період воєнного стану. Понад 57% громадян підтримують ідею онлайн-трансляцій засідань на телеканалі “Рада”.

У Генштабі поінформували про оперативну інформацію станом на 22.00 20 травня щодо російського вторгнення. Протягом доби противник завдав по території України три ракетні удари (із застосуванням трьох ракет), 35 авіаударів (зокрема із застосуванням 48 КАБів) та 367 ударів дронами-камікадзе. Здійснив майже 2800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння. 

Оскільки українське військо намагається відбити запеклі наступи Росії по всьому фронту, президент Володимир Зеленський закликав Сполучені Штати та Європу зробити більше для захисту країни, відкидаючи побоювання щодо ядерної ескалації.

На тлі загарбницької повномасштабної війни Росії проти України, 21 травня Європейський Союз і Республіка Молдова підписали угоду про партнерство у сферах безпеки та оборони.

21 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення комісії для перевірки неправомірного російського впливу. Нині Варшава бореться з інтенсивною кампанією Москви з дестабілізації ситуації у країні.

Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.