«Яка хороша дівчинка» – Стефанчука звинуватили у сексизмі стосовно колеги у ВР

Джерело: стрім народної депутатки від “Європейської Солідарності” Софії Федини.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук назвав співголову “Європейської Солідарності” Ірину Геращенко “хорошою дівчинкою”. Нардепка та її колеги сприйняли це за хамство та сексизм.

Під час перерви у роботі ВР фракція “Європейська Солідарність” звернулися до спікера Руслана Стефанчука з вимогою поставити на порядок денний голосування щодо заборони УПЦ МП і постанову про створення ТСК щодо фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами.

У процесі суперечки та відмов реалізувати відповідні вимоги, Стефанчук звернувся до співголови “ЄС” Ірини Геращенко зі словами “яка хороша дівчинка“. Народна депутатка обурилася такому зверненню та попросила Голову Верховної ради вибачитися за таке безцеремонне звернення.

Обурення нардепки розділив і Петро Порошенко, наголошуючи, що це хамство та некоректна поведінка, неприпустима у професійному спілкуванні між народними обранцями. Лідер “ЄС” додав, що ніхто не називає Стефанчука “хлопчиком“, тому він також не повинен так звертатися до своїх колег.

Ірина Геращенко перелічила свої регалії, наголосивши, що вона – не “дівчинка“, а подібне фамільярне звернення сприймає як хамство. Стефанчук сказав, що не бачить у цьому проблеми.

Через деякий час, після того, як Геращенко вкотре попросила публічних вибачень, Стефанчук сказав: “Якщо ви сприйняли це за образу – я перепрошую. Але я не знав, скільки вам років. Це була приналежність ваша до статі“.

Вважаючи подібне пояснення достатнім, спікер ВР перейшов до іншої теми. Зокрема, він сказав, що голосування щодо заборони УПЦ МП колись відбудеться, але коли – не уточнив.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.