Науковці виявили мікропластик у яєчках людей та собак

Джерело: The Guardian

Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.

Група вчених з Університету Нью-Мексико (США) під час дослідження тканин знайшла “значну концентрацію” 12 типів мікропластику в яєчках усіх собак та людей, зразки яких вивчали. Загалом експерти дослідили органи 47 тварин та 23 чоловіків.

Собачі та людські зразки порівнювали через спільність окремих біологічних характеристик та єдине середовище проживання.

“Спочатку я сумнівався, чи може мікропластик проникнути в репродуктивну систему. Коли я вперше отримав результати аналізу собак, то був здивований. А ще більше, коли побачив результати людей”, — прокоментував Сяочжун “Джон” Ю, провідний автор дослідження та професор Коледжу медсестринства Університету Нью-Мексико.

Результати аналізу засвідчили, що середня концентрація дрібних частин в яєчках собак становила 122,6 мікрограма, тоді як у людських тілах кількість виявленого мікропластику сягає 328,4 мікрограма.

Найпоширенішим полімером у людських тканинах виявився поліетилен, який використовується для виготовлення пластикових пакетів і пляшок. Тим часом у собачих органах – полівінілхлорид (ПВХ) – один із найбільш популярних видів пластику, який характеризується високою міцністю і термопластичністю.

“Полівінілхлорид може виділяти багато хімічних речовин, які перешкоджають сперматогенезу, і він містить хімічні речовини, які викликають ендокринні порушення”, — пояснив професор.

Учені також з’ясували, що більше число мікропластику в яєчках відповідає меншій кількості сперматозоїдів у тварин. При цьому дослідникам не вдалося підтвердити чи спростувати подібний зв’язок для людей через стан зразків.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.