З держбюджету профінансують створення інформаційних програм на понад 572 мільйони

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що з початку березня Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” вже замовило послуг зі створення інформаційних програм та аудіовізуального твору на понад 572 млн грн.

Железняк прокоментував оголошені тендери щодо закупівлі медіа-контенту. Зауваживши, що наступного разу коли почує від деяких урядовців або депутатів про проблеми з бюджетом і те, як особливо зараз не вистачає фінансування, зокрема й на армію, то обовʼязково поставить запитання, як так сталося, що менше ніж за два тижні березня “Мультимедійна платформа іномовлення України” закупила “послуг з виробництва (створення) інформаційних програм та аудіовізуального твору” на 572,4 млн грн.

Він додав, що деякі тендери оголосили одразу на понад 100 млн грн. Тоді як найбільший тендер відбувся 13 березня, де лот на 190 млн грн отримав канал “Ми-Україна”.

Джерело: prozorro

Джерело: prozorro

Також з держбюджету планують профінансувати ще низку проєктів на 141, 139, 48 та майже 6 млн грн.

Народний обранець акцентував, що лише за два тижні березня тендерів провели на 572 млн грн.

Це навіть більше ніж Верховна Рада мала намір направити на музей Голодомору, — наголосив Железняк.

Раніше стало відомо, що за чотири місяці з державного бюджету на нове англомовне ЗМІ The Gaze витратили 60 млн грн, утім його мало читають та дивляться. ЗМІ створено ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, що фінансується з бюджету Міністерства культури та інформаційної політики.

Читайте також: “Репортери без кордонів” закликали уряд України відмовитися від телемарафону “Єдині новини”

У серпні 2023 року ТОВ “Мейнстрім пікчерз”, яка опосередковано пов’язана з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, отримала з держбюджету підряди вартістю 21 млн грн на виробництво серіалів. Загалом протягом 2023 року ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” уклала угоди на виробництво серіалів на 360 мільйонів гривень.

Також варто зауважити, що у 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.