До телемарафону «Єдині новини» продовжує падати довіра українців — опитування

Джерело: результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

Початкова ідея телемарафону “Єдині новини” мала широку підтримку у 2022 році, однак з 2023 року зафіксовано стійкий спад довіри, і на початку лютого 2024 року вперше відмічається негативний баланс довіри й недовіри (тобто кількість тих, хто не довіряють, перевищує кількість довірливих).

Ще у грудні 2023 року 43% вірили телемарафону, але цей показник знизився до 36% на початку лютого 2024 року, тоді як 47% виявили недовіру.

За словами соціологів, ті, хто не вірить президентові Володимиру Зеленському, виявили значно більшу критичність до телемарафону, проте серед тих, хто довіряє Зеленському, 48% вірять телемарафону, а 33% – ні.

Читайте також: “Репортери без кордонів” закликали уряд України відмовитися від телемарафону “Єдині новини”

Мешканці заходу і центру країни виявилися трохи критичнішими до телемарафону, але загалом не більше 40% громадян виявили довіру до нього.

Опитування проведено методом телефонних інтерв’ю: з використанням комп’ютера опитано 1202 респондентів у всіх регіонах України. Формальна похибка не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.