«Репортери без кордонів» закликали уряд України відмовитися від телемарафону «Єдині новини»

Джерело: повідомлення організації, яке оприлюднила керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанна Кавельє

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” закликає уряд України відмовитися від участі у спільному телемарафоні “Єдині новини”, який загрожує розмаїттю поглядів у висвітленні інформації.

У своєму зверненні вони наголосили, що телемарафон транслюється в Україні протягом майже двох років і отримує потужну критику від громадськості, а також має низькі рейтинги.

“Єдині новини” можуть бути корисним і ефективним інструментом у боротьбі з російською дезінформацією, що “вибухнула” в Україні у лютому 2022 року, проте цей формат застарів і, на думку керівниці RSF для Східної Європи та Центральної Азії Жанни Кавельє, зараз підриває плюралізм ЗМІ.

Організація наголосила, що за останні два роки українські телеканали вдосконалили свою роботу та можуть надавати більше достовірної інформації. Зараз вони здатні ефективно боротися з російською пропагандою, зберігаючи при цьому свою редакційну незалежність.

“Тому ми закликаємо український уряд припинити телемарафон. Збільшення фінансової підтримки громадських і незалежних ЗМІ зараз є пріоритетом”, – сказала Жанна Кавельє.

“Репортери без кордонів” також наголошують, що, попри заяви представників влади про необхідність реформування телемарафону та зміну формату участі телеканалів – його бюджет продовжує залишатися високим, перевищуючи 1,5 мільярда гривень.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.