Комітет ВР з питань свободи слова не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону

Джерело: Укрінформ

Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Водночас він вважає, що телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.

Нардеп зауважив, що чимало колег-нардепів звертались до нього з проханням заявити про закриття єдиного телемарафону. Але, наголосив Юрчишин, він “не збирається цього робити взагалі”.

“Не комітет цей марафон починав, не комітету його закривати. Проте, якщо ми не зробимо його якіснішим, він просто себе вичерпає. І якщо за наступний рік ми не знайдемо варіанти, як вдосконалити телемарафон, я не переконаний, що він цей рік переживе”, — сказав народний обранець.

На думку Юрчишина, створення єдиного телемарафону під час повномасштабного вторгнення – правильне рішення, адже тоді всім потрібна була інформація про те, що відбувається у зоні бойових дій і телемарафону люди могли довіряти за замовчуванням.

Нардеп додав, що у певний час телемарафон виконав свою функцію, проте зраз, за даними статистики, рейтинг телемарафону падає.

“Ми інвестуємо гроші в інформаційну безпеку, але механізм, яким, власне, ця безпека мала би забезпечуватись, не настільки ефективний, як був раніше. Що ж потрібно зробити? Проаналізувати, зрозуміти, що не працює і чи можна це виправити. Якщо не можна виправити, будемо шукати інші варіанти. До того моменту, поки немає іншого сценарію, користуємося і дивимося те, що маємо”, — сказав Юрчишин.

На думку нардепа, канали телемарафону повинні збалансованіше подавати інформацію, адже на початку його створення було більше оптимістичних повідомлень.

“Марафон засновувався в період, коли потрібна була мобілізація населення, і він спрацював. Зараз ми розуміємо, що війна буде тривати довго, тому нам потрібно запровадити механізми більш збалансованої подачі інформації”, — сказав нардеп.

Він пояснив, що коли в етері телемарафону розповідають про знищені російські ракети та БпЛА – це позитив. Водночас негативна інформація – втрати військових, втрати позицій тощо – не розголошується, аби захищати суспільство та війскових.

“Нехай ворогу буде важче отримати інформацію про нас. Але українські журналісти мають формувати нашу позицію щодо фронту. Якщо вони не будуть цього робити, її формуватиме Росія”, — сказав Юрчишин.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.