У парламенті хочуть перевірити ефективність використання коштів на телемарафон

Джерело: “Інтерфакс-Україна

21 грудня голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що має намір звернутися з запитами до Рахункової та Аудиторської палат стосовно ефективності використання коштів, котрі виділили з бюджету на телемарафон “Єдині новини UA разом”.

Ми аналізуємо інвестування… Я готую запити до Рахункової та Аудиторської палат, щоб зрозуміти доцільність фінансування, щоб не було оціночних суджень. Коли у нас будуть факти, ми зможемо про це докладніше розповісти, – заявив Юрчишин.

Раніше він зауважив, що на сьогодні залишається під питанням ефективність національного телемарафону. Одначе, на його думку, частково логіка створення офіційного єдиного каналу комунікацій у країні, що воює, має сенс і “на початку повномасштабної війни мала цілком логічний вигляд”.

Зауважимо, у листопаді радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.

Європейська комісія у своєму звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу закликала відновити “незалежний медіаландшафт”.

У наступному році Україна повинна розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту, – мовиться в документі.

Подоляк зазначив, що таку дорожню карту влада “обговорюватиме, це входить у перелік наступних кроків, які Україна має проходити”.

Окрім цього, Секретар РНБО Олексій Данілов відповів, коли завершиться національний телемарафон “Єдині новини”. За його словами, це відбудеться лише після закінчення російсько-української війни.

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року, знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.