Країни ЄС планують вперше запровадити санкції  щодо російського СПГ

Джерело: Reuters

Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.

Зокрема Бельгія, Німеччина та Франція спільно звернулися до Європейської комісії з проханням оцінити, чи вдарить заборона на перевалку СПГ у портах сильніше по російській економіці, ніж по економіці ЄС.

Цей пакет – ще поки нариси – ми ніколи раніше не робили нічого схожого, – пояснив один дипломат, маючи на увазі СПГ.

Дипломати кажуть, що намагаються узгодити 14-й пакет до того, як Угорщина перейме головування в ЄС у липні. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан, що підтримує зв’язки з главою Росії Володимиром Путіним, раніше намагався заблокувати допомогу Україні та санкції проти Москви.

Для ухвалення нових обмежень потрібна одностайність.

Оскільки війна затягується, у ЄС закінчуються звичайні способи скоротити російські доходи. Питання обходу санкцій перебуває у центрі уваги з минулого року.

Ми були справді здивовані стійкістю російської економіки, але вона постраждала… Росія перетворюється на свого роду військову економіку, – додав дипломат.

Минулого місяця Кремль заявив, що Росія шукатиме способи подолати західні обмеження щодо операцій зі СПГ, зазначивши, що будь-які заходи дадуть зворотний ефект для європейської промисловості.

Країни ЄС також обговорюють окремий пакет санкцій проти Білорусі для закриття великої лазівки, що дозволяла багатьом товарам з ЄС потрапляти до Росії.

Раніше Іспанія попросила Європейський Союз зайняти більш жорстку позицію щодо імпорту російського скрапленого природного газу (СПГ), забезпечивши, щоб країни могли його блокувати, не перенаправляючи постачання до сусідів.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.