У США прагнуть недопустити, щоб Росія стала одним з головних експортерів СПГ — FT

Джерело: Financial Times

У США намагаються недопустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збої на світових енергетичних ринках.

Європейські країни надалі імпортують російський СПГ, бо РФ зменшила постачання трубопровідного газу на континент. Раніше Штати намагалися уникати перебоїв у постачаннях, щоб не посилювати тиск на союзників, які мають проблеми з дефіцитом.

Проте держдепартамент США у листопаді запровадив санкції стосовно нового російського проєкту “Арктик СПГ 2”. У такий спосіб Вашингтон фактично заблокував від купівлі газу з цього постачальника країни Європи та Азії. Російське підприємство почне видобуток наступного року.

“Хоча США та їхні союзники і раніше накладали санкції на російські енергетичні проєкти у відповідь на війну в Україні, прагнучи позбавити їх фінансування та обладнання, це перший випадок, коли санкції безпосередньо торкнулися постачання СПГ”, – йдеться в повідомленні.

“Арктик СПГ 2” розташовано на гиданськоському півострові, що на півночі Західносибірської низовини. Цей третій проєкт РФ свідчить про плани Москви закріпитися як провідний експортер у цій галузі.

До 2030 року Кремль запланував наростити виробництво 100 млн тонн СПГ на рік, що втричі більше ніж зараз. На цей проєкт при повному видобутку припадатиме 20% від плану.

Російській приватній компанії “Новатек” належить 60% “Арктик СПГ 2”. Ще акціонерами є французька TotalEnergies, дві китайські державні компанії та японське спільне підприємство між торговим домом Mitsui & Co і підтримуваною урядом Jogmec.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.