У США прагнуть недопустити, щоб Росія стала одним з головних експортерів СПГ — FT

Джерело: Financial Times

У США намагаються недопустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збої на світових енергетичних ринках.

Європейські країни надалі імпортують російський СПГ, бо РФ зменшила постачання трубопровідного газу на континент. Раніше Штати намагалися уникати перебоїв у постачаннях, щоб не посилювати тиск на союзників, які мають проблеми з дефіцитом.

Проте держдепартамент США у листопаді запровадив санкції стосовно нового російського проєкту “Арктик СПГ 2”. У такий спосіб Вашингтон фактично заблокував від купівлі газу з цього постачальника країни Європи та Азії. Російське підприємство почне видобуток наступного року.

“Хоча США та їхні союзники і раніше накладали санкції на російські енергетичні проєкти у відповідь на війну в Україні, прагнучи позбавити їх фінансування та обладнання, це перший випадок, коли санкції безпосередньо торкнулися постачання СПГ”, – йдеться в повідомленні.

“Арктик СПГ 2” розташовано на гиданськоському півострові, що на півночі Західносибірської низовини. Цей третій проєкт РФ свідчить про плани Москви закріпитися як провідний експортер у цій галузі.

До 2030 року Кремль запланував наростити виробництво 100 млн тонн СПГ на рік, що втричі більше ніж зараз. На цей проєкт при повному видобутку припадатиме 20% від плану.

Російській приватній компанії “Новатек” належить 60% “Арктик СПГ 2”. Ще акціонерами є французька TotalEnergies, дві китайські державні компанії та японське спільне підприємство між торговим домом Mitsui & Co і підтримуваною урядом Jogmec.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.