Бровари планують перейменувати на Броварі, але міська влада проти: подробиці
Джерело: народний депутат Роман Лозинський/Facebook
Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування міста Бровари, що на Київщині, у Броварі. Натомість міський голова Броварів Ігор Сапожко виступив проти перейменування міста.
Як розповів Лозинський, на картах XVIII століття місто позначалося саме Броварі, але згодом закінчення змінили з “-і” на “-и”.
Своєю чергою, мер Броварів Ігор Сапожко не підтримав перейменування міста, зазначивши, що “не враховано думки науковців, які надали експертні висновки щодо збереження назви міста Бровари”.
У зв’язку з цим він направив звернення до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України з вимогою ретельного перегляду цього питання.
Зауважимо, що користувачі соцмереж також не привітали новину про перейменування Броварів.

Скриншот

Скриншот

Скриншот
Нагадаємо, що влітку минулого року Національна комісія зі стандартів державної мови представила перелік із майже 1400 населених пунктів у 24 областях, назви яких не відповідають стандартам державної мови.
Тоді ж з’явилася пропозиція перейменувати місто Бровари на Броварі, адже нинішня назва “не відповідає правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови”.
Невдовзі у центрі Броварів місцеві активісти організували акцію “Повернення місту історичної назви “Броварі”. Тоді вони за допомогою болгарки змінили назву міста на інсталяції “Я люблю Бровари”, що знаходиться навпроти міськради. Відтепер напис можна прочитати як “Я люблю Броварі”.
- У Києві перейменували вулицю на честь братів Чибінєєвих – Валерія та Романа – які загинули у боротьбі за Україну з російськими окупантами.
9 липня у Полтавській області пожежа знищила 130 гектарів ранніх зернових культур. Нині встановлюють причину займання.
Генеральна директорка соцмережі X Лінда Яккаріно повідомила, що залишає компанію, яку очолювала протягом двох років.
Бджолиний рій обліпив корпус літака та затримав виліт рейсу до Індії.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.
Результати нового дослідження засвідчили, що танення льодовиків і крижаних покривів через кліматичну кризу може спричинити хвилю вибухових вивержень вулканів.