Британія в ООН: Міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по Росії
Під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Екерслі підкреслив, що відповідно до статті 51 Статуту ООН, Україна має право на самозахист від російської агресії, включаючи можливість проєктування сили на територію Росії, якщо ці дії відповідають міжнародним правовим нормам. Він також зазначив, що прямі удари по цивільній інфраструктурі є воєнним злочином.
Дипломат наголосив, що Росія не може нарощувати удари по цивільному населенню з власної території, очікуючи при цьому, що Україна не буде намагатися усунути джерело загрози. Велика Британія продовжуватиме підтримувати Україну, надаючи їй необхідні засоби для захисту.
Екерслі також зауважив, що Велика Британія та її партнери не прагнуть прямої конфронтації з Росією чи ескалації конфлікту. Він запевнив, що російська дезінформація та погрози не зможуть зупинити підтримку України з боку Сполученого Королівства та його союзників.
Нагадаємо, 30 серпня Рада Безпеки ООН провела засідання за запитом Росії, обговорюючи постачання західного озброєння Україні.
- Збройні Сили України за останню добу просунулися на деяких ділянках Курської області Росії до двох кілометрів.
- У ніч на 28 серпня українські воїни вразили стратегічний об’єкт на території РФ – нафтобазу “Атлас” на Ростовщині.
- Генштаб ЗСУ відзвітував, що сили оборони України успішно уразили польовий склад боєприпасівугруповання військ “Захід” російських окупантів в районі Острогожська Воронезької області.
У ніч на 23 червня російські військові атакували Київ ракетами та дронами, внаслідок чого постраждала квартира співачки Alyosha та лідера гурту “Антитіла” Тараса Тополі.
Шестеро людей загинули внаслідок російської масованої атаки 23 червня у Шевченківському районі Києва.
У Сирії терорист-смертник підірвав себе в церкві, де проходила служба, в результаті чого загинули щонайменше 22 особи.
Після російської атаки Києва у столиці розгорнуто оперативні штаби для надання допомоги жителям міста, чиї будинки зазнали пошкоджень.
У Києві від серцевого нападу помер доброволець з Грузії підполковник Вано Надірадзе, який воював проти росіян у ЗСУ.