Британія запропонувала використати заморожені активи РФ для закупівлі британських ракет

Джерело: Міноборони

Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.

Гаврилюк обговорив з британською делегацією нові можливості співпраці у сфері оборонної промисловості, локалізації виробництва продукції оборонного призначення та використання доходів від заморожених російських активів.

Британську делегацію очолював Вілл Ґрін, директор оперативної групи Kindred та заступник директора оперативної групи HIRST з питань політики. У складі делегації також були представники Агенції з реалізації майна Великої Британії (DESA), Штабу оборони Великої Британії та британського посольства.

Розширення військово-технічного співробітництва між країнами надасть новий імпульс, активізує оборонне виробництво обох країн. Нові технології, нові інвестиції – це нові можливості для нас, зміцнення оборонного потенціалу України у важкій боротьбі з агресором, – наголосив Гаврилюк.

Сторони обговорили підписання контрактів в контексті реалізації проєктів в межах Рамкової угоди між урядами щодо офіційної кредитної підтримки розвитку обороноздатності України. Британська сторона запропонувала кілька проєктів щодо забезпечення потреб України в ракетному озброєнні та системах ППО. Зокрема, мовилося про можливість використання доходів від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва.

Оперативна група Kindred визначає, яке озброєння Великої Британії може спрямувати до України із наявних запасів.

Оперативна група HIRST – це міжурядова група з Великої Британії, що має на меті стимулювати промислове виробництво Великої Британії та міжнародне співробітництво на підтримку України, в тому числі співпрацю з українськими компаніями.

  • Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в межах будь-якої мирної угоди. Про це заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика, військові з Великої Британії можуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.
  • Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.