Британська компанія Jaguar Land Rover призупиняє поставки авто до США через мита Трампа
Джерело: Reuters
Британська компанія Jaguar Land Rover оголосила про призупинення поставок своїх автомобілів до США на місяць через введення президентом Дональдом Трампом мита у розмірі 25%.
“Оскільки ми працюємо над новими умовами торгівлі з нашими діловими партнерами, ми вживаємо деякі короткострокові заходи, включаючи паузу у відвантаженні у квітні, оскільки ми розробляємо наші середньо- та довгострокові плани”, – йдеться в повідомленні JLR.
Повідомляється, що британська автомобільна промисловість, що забезпечує 200 тисяч робочих місць, найбільше постраждала від нових тарифів.
За даними галузевої організації SMMT, США є другим за величиною імпортером автомобілів британського виробництва після Європейського Союзу, на частку якого припадає майже 20%.
Компанія Jaguar Land Rover, один з найбільших британських виробників за обсягом виробництва, у своїй заяві зазначила, що США є важливим ринком збуту для її розкішних брендів. Щорічно компанія продає 400 тисяч Range Rover Sports, Defenders та інших моделей, а експорт до США становить майже чверть продажів.
З 3 квітня почало діяти нове мито в розмірі 25% на імпортні автомобілі та легкі вантажівки. Британія заявила, що зосереджує свої зусилля на укладенні торгівельної угоди з Вашингтоном.
- Мита, які ввела адміністрація президента США Дональда Трампа, можуть спровокувати глобальну економічну війну, побоюється доктор Ерік Голсон, доцент кафедри економіки Університету Суррея.
-
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
- Президент США Дональд Трамп майже уклав угоду з китайським власником соцмережі TikTok, компанією ByteDance Ltd., але угода зірвалась, бо Китай відмовився давати згоду на продаж після оголошення мит.
4 травня у Празі Володимир Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.
Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.
Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.