Британська офіцерка стала найшвидшою жінкою, яка пробігла на лижах через Антарктиду

Джерело: The Guardian

Медична офіцерка британської армії Харпріт Чанді стала найшвидшою жінкою, яка самостійно пробігла на лижах через Антарктиду.

Минулого року вона побила два рекорди Гіннеса з полярних досліджень, а тепер стверджує, що побила третій.

Чанді подолала 1130 км антарктичного льоду за 31 день 13 годин і 19 хвилин, побивши попередню рекордсменку канадку Керолайн Коут на 1 день 14 годин і 34 хвилини.

Фото: Harpreet Chandi/PA

Харпріт Чанді вийшла з Hercules Inlet на шельфовому льодовику Ронне 26 листопада та прибула на південний полюс о 2:24 ночі за британським часом у четвер, 28 грудня.

Рекорд ще потрібно перевірити, щоб внести його до Книги рекордів Гіннеса, що може тривати кілька місяців.

“Я втомилася, але дуже рада, що встигла. Це абсолютно відрізнялося від моєї останньої експедиції. У моїй останній експедиції я повністю вийшла на межі своїх можливостей, спроба на швидкість – це зовсім інше. Після моєї останньої експедиції я знала, що можу добре впоратися на льоду, що додало мені впевненості впоратися з цією справою”, – сказала Чанді з південного полюса.

Вона каталася на лижах у середньому від 12 до 13 годин на день і тягнула за собою 75-кілограмові сани, в яких було все необхідне для виживання.

Раніше вона побила два світові рекорди, включаючи найдовшу самостійну полярну лижну експедицію без опори в один бік. Нещодавно вона здобула ступінь MBE і була названа жінкою року на церемонії нагородження Women in Defence Awards 2022.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.